Probíhá připojování k serveru.

Spojení se serverem bylo přerušeno z důvodu neaktivity nebo chyby spojení. Prosím obnovte stránku.

Připojení k serveru odmítnuto. Prosím obnovte stránku.


ATM systémy


Při současné úrovni provozu ve vzdušném prostoru je pro poskytování letových provozních služeb nezbytná technická infrastruktura, tzv. ATM systémy. ATM systém je souhrnný název pro jakékoliv zařízení, které slouží řídícím letového provozu k řízení provozu ve vzdušném prostoru ČR.

Radar

V první řadě je potřebná spolehlivá a přesná znalost polohy letadel ve vzdušném prostoru. Radarová informace nezbytná pro řízení letového provozu je zajištěna primárními (tradičními) a sekundárními radary.
Zobrazit celý článek …


V druhé řadě je nezbytná hlasová komunikace mezi řídícím a posádkou letadla. Pro zajištění vysoké spolehlivosti je systém hlasové komunikace tvořen třemi na sobě nezávislými systémy.
Zobrazit celý článek …

Při přistání se posádka letadla může spolehnout nejen na řídící letového provozu, ale i na navigační systémy. Navigační systémy slouží posádkám letadel k určení jejich polohy za letu a pomáhají jim při přiblížení na přistání.
Zobrazit celý článek …

Navigace

Aby všechny výše uvedené systémy mohly správně poskytovat svoji funkci, je nutné mít k dispozici spolehlivé služby telekomunikačních sítí. Ty zajistí nezbytný přenos dat jak mezi jednotlivými částmi těchto systémů, jejich uživateli, tak i mezi jednotlivými spolupracujícími systémy navzájem.
Zobrazit celý článek …